Chic You

Czas na zakupy! Znajdź swój ulubiony produkt, sprawdź najnowszą kolekcję i nie przegap najlepszych rabatów!

Kontakt

+48 604-104-399 sklep@chicyou.pl
Powrót do góry

Kurtki damskie – Coś fajnego na jesień

Kurtka damska na lata? Tak, jeśli wybierzesz mądrze! Kurtki damskie, ich wybór w dużym sklepie to prawdziwe wyzwanie: materiały są często kiepskie, kolory – monotonne, jakość pozostawia wiele do życzenia, a kiedy przechodzisz z jednej sieciówki do drugiej, możesz tego w ogóle nie zauważyć, bo we wszystkich jest to samo. Daj jednak szansę polskim producentom i hurtowniom internetowym: tu możliwości często są większe.

Moda z wybiegów ma to do siebie, że nijak nie da się w tych ubraniach chodzić na co dzień. One mają przyciągać wzrok i kosztować fortunę, ale nic poza tym. Na szczęście wprawny projektant może niektóre modne trendy przenieść również na kurtki damskie dostępne w normalnych sklepach. I tak na przykład w ostatnich latach i tym roku również bardzo popularne są nie tylko klasyczne kurtki na zamek, ale także te na napy i rzepy. Z pokazów mody przenikają też na deski projektowe trendy kolorystyczne. W tym roku naprawdę możesz bez problemu znaleźć wielobarwne kurtki jesienne, które nawet w szare dni wniosą trochę pogody.

Kurtki damskie. Jakość przede wszystkim

Kurtki damskie niezależnie od pory roku, muszą być wytrzymałe. Już samo to, że raz będzie na nią padał deszcz, a raz świeciło słońce, może spowodować, że materiał ulegnie osłabieniu. A jeśli zdecydujesz się na skądinąd niezwykle ciekawie wyglądającą i praktyczną kurtkę asymetryczną, to jeszcze na pewno nie raz na niej przysiądziesz. Dlatego pamiętaj, żeby wybierając kurtkę, zwrócić uwagę na jakość materiału. Jasne – ma świetnie wyglądać, ale dobrze byłoby też rozejrzeć się za kurtką nieprzemakalną, szczególnie jeśli nie korzystasz na co dzień z samochodu ani komunikacji zbiorowej. Ona ci się po prostu przyda – odwdzięczy się komfortem, jakiego nie da krótka kurtka z futerkiem. Ta będzie odpowiednia raczej na pogodne dni albo do nieco bardziej dopracowanych, „wyjściowych” kreacji.

Jaki typ kurtki wybrać?

Możliwości masz mnóstwo, choć oczywiście w najpopularniejszych sklepach raczej się o tym nie przekonasz. Który typ kurtki będzie dla ciebie idealny: parka, cienka kurtka taliowania, elegancka, a może sportowa? Taliowane kurtki świetnie prezentują się w kombinacji z sukienkami, ale pasują również do spodni. Trochę inaczej jest z odzieżą sportową: taka kurtka wodoodporna będzie często świetnie wyglądała, ale jeśli narzucisz ją na jakąś typowo kobiecą kreację, może nieco zazgrzytać estetycznie. Za to na poranny spacer z psem, jesienną wycieczkę albo do nieformalnego stroju nada się znakomicie.

Materiałowa, puchowa, przeciwdeszczowa?

Kurtki z materiałów takich jak choćby sztruks, wyglądają świetnie, ładnie się układają, ale mają jedną wadę – spora część z nich jest dość cienka, więc na początek jesieni się nadają, ale im bliżej zimy, tym bardziej będziesz tęskniła za kurtką puchową. Ta już się nie będzie tak ładnie układała, ale za to zapewni przyjemne ciepło. Choć technicznie rzecz biorąc, najczęściej nie są to kurtki nieprzemakalne, to jednak większość z nich uchroni cię przed deszczem, o ile ten nie będzie zbyt intensywny. Pamiętaj tylko, aby później pozwolić wkładowi puchowemu dobrze wyschnąć.

Przeciwdeszczowe kurtki mają swoją specyficzną estetykę – schowane lub podwójne szwy, żeby nie przebijać na wylot materiału, patki na kieszeniach albo w ogóle brak kieszeni, oczywiście do tego kaptur. Fason może być różny i choć raczej nie poczujesz się w takiej kurtce jak modelka, to uszyta z odpowiedniego materiału i właściwą starannością na pewno też nie da odczuć żadnego dyskomfortu, a i pod względem estetycznym niczego jej nie zarzucisz.

Chcesz kurtkę na lata? Nie oszczędzaj do przesady

To zrozumiałe, że nikt nie chce wydawać kilku tysięcy złotych na kurtkę, a przecież takich propozycji w butikach nie brakuje. Z drugiej strony – ile może posłużyć ci jesienna kurtka za trzydzieści złotych? Być może wytrzyma jeden sezon, a może nawet nie. I zakup takiej nie będzie błędem, ale jeśli szukasz dla siebie wygodnej, ciepłej i świetnie wyglądającej kurtki damskiej na jesień, która po sezonie pójdzie do szafy, żeby służyć ci równie dobrze w kolejnych sezonach, to musisz przygotować się na nieco większy wydatek.

Jak duży? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, bo proste kurtki przeciwdeszczowe będą kosztowały kilkadziesiąt złotych, dwustronna kurtka puchowa nawet kilkaset, elegancka kurtka jesienna z kołnierzem i futerkiem może kosztować trochę ponad sto złotych, a może i sześćset – tu rozbieżność jest bardzo duża i zależy od wielu czynników. Jeśli jednak przeglądasz sobie ofertę sklepu i stwierdzasz, że któraś kurtka jest podejrzanie tania, to najpewniej tak właśnie jest. Przejrzyj wtedy dokładnie jej opis, obejrzyj zdjęcia i zastanów się, czy to jest to, czego szukasz.

W dużych, znanych sklepach, nie zawsze kupisz kurtki najwyższej jakości. Zwracaj uwagę na jakość wykończeń, przyglądaj się materiałom, sprawdzaj też instrukcje czyszczenia, bo one wiele powiedzą ci o tym, ile może znieść konkretny model. Nie namawiamy cię ani do wydawania od razu kilkuset złotych, ani do skąpstwa, ale pamiętaj, że kurtka nieco droższa zwykle posłuży ci dłużej i będzie po prostu lepszym wyborem.